Çelik Kapılar

Eviniz, her yönü ile benzersiz kişiliğinizin bir yansımasıdır. Kapılar ise evinizin dış dünya ile bağlantısını sağlarken bakış açınız ve stilinizle evinizin ruhunu temsil eder. Boyut Kapı olarak inovasyonu temel aldık ve sizler için yüksek güvenlikli, modern çelik kapı çözümleri üretiyoruz.

Teklif Al

  Çelik Kapı Türleri

  Apartman Giriş Kapıları

  Birçok kültürde apartman giriş kapısı, toplumlar için tarihi, mimari, sanatsal anlamlar içerir. Apartman giriş kapısı, hem sokaktan geçenler için hem de misafirleriniz için olmasını beklediğiniz o ilk izlenimin anahtarıdır. Birçok aileye ev sahipliği yapan apartmanlarda giriş kapısının çelik olması olabilecek tüm dış etkenlere karşı binanızı koruyacak ve hırsızlık gibi istenmeyen durumlar için caydırıcılık avantajı sağlayacaktır.

  Daire Giriş Kapıları

  Daire giriş kapısı için en güvenli kapılar arasında ilk sırayı daima çelik kapılar alır. Dış kapı üretiminde kullanılan çelik miktarı ne kadar fazla olursa kapının sağlamlığı bir o kadar artmış olur. Günümüzde modern güvenlik teknolojileri ile üretilen daire giriş kapıları için her zevke göre çelik kapı tasarımı yapılmaktadır.

  Villa Giriş Kapıları

  Müstakil evlerde en çarpıcı yapı büyük olasılıkla villa giriş kapıları olur. Tasarımı, malzemesi, dayanıklılığı, rengi ile tamamen sizi yansıtır ve misafirlerinizi sizden önce ilk karşılayan o olur. Evinizin ruhu hakkında, stiliniz ve hatta detaylara verdiğiniz önem ile ilgili bile içerisinde birçok ipucu barındırır.

  Neden Boyut Çelik Kapı Sahibi Olmalısınız?

  Boyut kapı olarak her zaman önceliğimiz önce sizin güvenliğiniz. Doğru imalat, doğru ölçü, doğru montaj ile doğru kapı bölümlerine yapılan doğru takviyeler, çelik kapılar için sağlamlığı belirleyen en önemli faktörlerdir. Bu açıdan biz, Boyut Çelik Kapı ürünlerinde “Arttırılmış Güvenlik Konseptini” uygulayarak güvenliği yüksek ürünler üretiyoruz. Boyut teknoloji birimimizin geliştirmiş olduğu parmak izi kilit sistemi, kameralı dürbün sistemine ek olarak Ar-ge birimimizin geliştirdiği 4×4 Güvenlik Konsepti ile kilit ve rozet sistemini dört noktadan ekstra güçlendiriyoruz.
  Boyut kapı olarak güvenliği arttırılmış kilit rozet ile Türkiye’nin en güvenli çelik kapılarını üretiyoruz. Müşterilerimizin tercihi yönünde olabilecek en iyi üretim süreci için en kaliteli ürünleri seçiyoruz ve bunları yaparken inovasyonu her zaman ilk sırada tutuyoruz. Bununla bitmiyor, en iyi çelik kapı için uygun ücretli hizmeti sizlere ulaştırmayı amaçlıyoruz. Bizim için en iyi tasarım sizin zevkiniz. Kaliteden ödün vermeyen geniş ürün yelpazesi ve yaratıcı koleksiyonlarımızla her amaca uygun kapı çözümleri için çalışıyoruz. İster villa kapısı, ister yangın kapısı, ister apartman kapısı tercih edin, Türkiye’nin kapı üreticisi Boyut Kapı, her zaman yanınızda.

  FAQ

  Çelik kapı hem estetik görünümleri hem de güvenli yapıları itibariyle en güvenli kapı modelleri arasında ilk sırada tercih edilmektedir. Çelik kapıda kullanılacak çelik miktarı arttıkça ücretlendirme de malzeme ücreti sebebiyle artış gösterecektir. Ahşap kapılar, doğal ve estetik görünümü ile çelik kapıya göre fiyatta avantaj sağlasa da uzun ömürlü olması için harcayacağınız bakım ücretlerini göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Bunların dışında Cam, ayna, ferforje ve çelik gibi malzemelerin bir arada kullanılarak üretilen kapı modelleri diğer kapı modellerine göre daha yüksek fiyata sahiptir.
  Çelik kapı için net bir kilo sınırlaması yoktur. Bununla birlikte kullanılacak malzeme ve çelik oranına göre çelik kapının kilo değişkenlik gösterir. Yine de çelik kapının çok hafif olmaması gerekir. Güvenli bir çelik kapı için kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan kapının ağırlığının fazla olmasını beklemek uygun olacaktır.
  Çelik kapı hem tasarım, hem maliyet hem de güvenlik için sizlere en optimize çözümü verir. Ahşap kapıların maliyeti çelik kapıya göre daha düşüktür. Ancak çelik kapı kadar kaliteli olmazlar ve bakım gerektirdiği için de uzun ömürlü olmayabilirler. Ahşap, evinize hoş bir giriş oluşturan sıcak, doğal bir malzemedir ve seçtiğiniz herhangi bir renkle boyanabilir. Öte yandan çelik kapı da bazı tasarım çok yönlülüğü sunacaktır. Çelik kapı, yüzeyde kabartmalı bir ahşap deseni ile mevcuttur ve tipik olarak ahşap kapı stillerini taklit eden panelli bir tasarıma sahiptir. Ahşap üzerine yeterli kuvvet uygulanırsa çatlayabilir. Dolayısıyla davetsiz misafirleri dışarıda tutmak için de doğru bir tercih olmayabilir. Çelik ise ahşaptan daha güçlüdür ve kuvvet etkisi ile kolay kolay çatlamaz.
  Çelik kapı satın alırken sağlamlığından emin olmalısınız. Bunun için satın aldığınız kapının hırsızlığa karşı güvenlik sertifikası olup olmadığından emin olmalısınız.

  Güvenlik kalite testleri Avrupa Birliği tarafından standardize edilmiştir. Buna göre çelik kapı güvenlikleri; Class 1 en düşük Class 6 en yüksek güvenilirlik olmak üzere 6 seviyeye sahiptir.
  Satın alacağınız çelik kapının sertifikasından hangi aletlerle ne kadar sürede açılabilir olduğuna dair bilgilendirmeye ulaşabilirsiniz.

  Yüksek konut güvenliği için EN 1627 Class WK4 seviyesinde sertifika ve Maddi değeri yüksek iş yerleri, önemli askeri binalar, hırsızlık riski çok yüksek ve güvenlik seviyesi düşük evler için önerilen çelik kapılarda EN 1627 Class WK5 seviyesinde hırsızlığa karşı direnç sertifikası bulunmalıdır.

  Tüm bunlarla birlikte evinizin konumu, çevresel faktörler, tasarım ve malzeme seçimine bağlı bakım süreçlerini de göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır.

  Çelik kapı üretim ve montaj standartlarına uygun olarak, kasalar 1.5 mm çelik profilden imal edilmiştir. Güvenlik noktalarında ise bu ölçü 3.5 mm kalınlığa ulaşmaktadır. Kasa yapısı kasa ile duvar arasına boşluk kalmayacak şekilde duvarı kavrar niteliktedir. Çelik kapının eni için her kapıya özel ölçümlendirme yapılmaktadır.
  Çelik kapı temizliği genelde kolaydır ancak bazen yapıldığı malzemenin özelliğine göre dikkat edilmesi gereken noktalar olacaktır. Çelik kapı için en ideal ve kolay temizlik yöntemi deterjanlı ılık su ve tüy bırakmayan bir bez kullanmak olacaktır. Bezi ılık suya batırıp iyice sıktığınızdan emin olmalısınız bez çok ıslak olmamalıdır ve nemli olması yeterlidir. Temizlik rutininizde arap sabunu yer alıyorsa kapınızı temizlerken de kullanabilirsiniz.
  Menteşelerini, makine yağı ile ya da herhangi bir pas sökücü /yağlayıcı sprey kullanarak yağlayabilirsiniz.
  Kapı içi plastik contalarını ılık deterjanlı su ile silmeniz yeterli. Yırtık kısımları değiştirebiliyorsanız değiştirin. Contaları piyasadan kolayca bulabilirsiniz. Kapının sağlıklı ve sorunsuz çalışması ve kapanması için contaların/ fitillerin sağlam olmasına özen gösterin.
  Çelik kapılarda kasalar 1.5 mm çelik profilden imal edilir. Güvenlik noktalarında ise bu ölçü 3.5 mm kalınlığa ulaşır. Kapı serenleri 1.5 mm kalınlığında profilden, güvenlik noktalarında 6.5 mm kalınlığa ulaşan niteliktedir. Kanat içi 0,70 mm sac ile desteklenir. Kanat yalıtımı için kanat içi sacı ile dış yüzey kaplama mobilyası arasında ısı ses izolasyon malzemesi kullanılır. Kapı montajında en sağlıklı montaj sistemi olan ve duvarda her tuğla arasına monte edilen çelik millere veya duvara uygun kaynaklandığı metod kullanılmaktadır. Bu sistem ile montajı yapılan kapının duvar ile adeta bir bütünlük oluşturması sağlanmaktadır. Kapılarda kaynaklama sistemi kullanılması sonucunda kapının duvarla bir bütün halini almasından dolayı terazisinin bozulmaması sağlanarak, ömür boyunca servis ihtiyacı ortadan kaldırılmış olunur.
  En iyi çelik kapı öncelikle evinizin mimarisine ve sizin zevkinize en uygun olanıdır. Bununla birlikte güvenlik ve sağlamlık olmazsa kapınız tüm işlevini yitirecektir. Bundan dolayı en iyi çelik kapı için olmazsa olmaz özellikleri tasarım, güvenlik, verimlilik ve uzun ömürlülük olarak sayabiliriz. Evinizin ölçülerine uygun olarak tercih edeceğiniz en güvenli çelik kapı ağır, kaliteli çerçevelere sahip, yüksek güvenlikli kilit sistemi olan ve kaliteli malzemeden üretilen bir kapı olmalıdır. Buna ek olarak yüksek sıcaklıklara ve basınçlara karşı dayanıklı olması da güvenli kapıların özellikleri arasındadır. Çelik kapı kilidinin önü mutlaka çelik zırhlı barellerle korunmuş olmalı (ekonomik monoblok veya merkezi kilitli gibi). Ancak bu çelik zırhlı barellerin gömme barel şeklinde olması kapı güvenliğini yani evinin güvenliğini kat kat artıracaktır. (ekstra seri çelik kapılar gibi) Eğer tam güvenli görünümüyle de mükemmel bir çelik kapı istiyorum. Kesinlikle çelik kapı için bir daha harcama yapmak niyetinde değilim şeklinde bir düşünceniz varsa lüks çelik kapı seri ürünlerimizden bir çelik kapı modeli seçmelisiniz.
  Çelik kapılarınızı kendi uğraşlarınızla açabilmenizin hiçbir imkanı yoktur. Hele ki kilitli halde olan çelik kapılar uzman çilingirler dışında kimse tarafından açılamamaktadır. Çelik kapılarda kullanılan kilit yöntemleri hemen hemen aynı olsa da gelişen teknolojiyle birlikte çelik kapılardaki kilit sistemleri de gelişim göstererek açılması/kırılması çok daha zor hale getirilmiştir.
  Kilitler, standart olarak ortada ve üstte 3 turlu monoblok kilit (üst kilit kancalı olacak şekilde) diye tabir edilen sistemdir. İsteğe bağlı olarak merkezi diye tabir edilen, kapıyı tek anahtar ile 13 noktadan kilitleme sağlayan güvenlik kilidi kullanılmaktadır.

  Teklif Alın